pátek 10. prosince 2010

Indigofera Prima JeansŠvédská společnost vznikla nedávno, první kolekce se objevila počátkem roku 2009. Ovšem dva její zakladetlé, Mats Andersson a Johan Söderlund  pracují v branži již přes desítku let. Zkušenosti, které získali při práci pro firmy jako Levi's, Edwin nebo Abercrombie&Fitch se jim úspěšně daří dávat do jejich vlastní společnosti, Indigofera Prima Jeans. Název je samozřejmě odvozen od názvu rostliny Indigofera (česky modřilec nebo indigovník). 


Indigovník na vnitřku kapsy Indigofer


Pánové z Indigofery jsou známí nejen tím, že si sami navrhují střihy a barvy, ale velmi aktivně se podílí na vývoji a výběru materiálů pro své výrobky. Už na první pohled působí cokoliv od Indigofery velmi solidně, kvalitně, ale vše je dotažené do nejmenších detailů (viz fota dole)


Malý náhled do kolekce Indigofera podzim/zima 2010


Stěžejním prvkem nabídky jsou samozřejmě džíny. Šije se v Portugalsku a seprání džín se provádí ručně v Itálii. Střihy jsou poměrně klasické od rovného střihu Clint, přes lehce dole zúžený Mack až po úzký Slim Fit Ray. Zajímavým materiálem je Grayblue, který díky speciálnímu výrobnímu postupu vytváří "chlupatý" denim, který prý frčel někdy v půlce 70.let minulého století. Na omak je to materiál příjemný, překvapivě měkký a již po krátké době jsou vidět známky obnošení. Díky kvalitnímu indigu je rozdíl mezi opotřebovanou částí a zbytkem džín velmi kontrastní (důkaz bude později jako součást tohoto blogu). Větší část různých typů se provádí práve s tímto materiálem (viz dále).


Každá fotka zkresluje, je třeba to vidět osobně


Jednotlivá seprání nesledují nějaké módní trendy nebo požadavky, jde jen o to, co podle pánů z Indigofery prostě vypadá dobře.


Náhled několika sepráníPomyslným vrcholem v nabídce jsou dva selvage materiály. Oba jsou vyrobeny na staromódních úzkých tkalcovských stavech (narrow loom). Jeden v Evropě, druhý v Japonsku. Rozdílná je i cena, džíny z japonského denimu jsou díky náročnější výrobě a dovozu o cca 50% dražší.

Celá kolekce obsahuje také trika, flanelové nebo džínové košile, bavlněné čepice. 


Košile Bryson Black Overdyed

Košile Bryson Brown/Green check


Všechny kousky z jejich kolekce jsou až neuvěřitelně propracované. Například jedna z košil, Norris shirt je vyrobena na selvage tkalcovském stavu a obarvená indigem. Jejím opotřebením pak získáte vývoj podobný opotřebení džín. 
Posedlost detailem byla pak vidět na jiném svršku, džínovém Fresno Jacket. V případě koupě seprané verze byly knoflíky orezlé, což na autentičnosti dle mého rozhodně přidá.


Třešničkou na dortu v nabídce Indigofery jsou deky. Ano, poctivé, tlusté vlněné deky vyrobené z vlny norských ovcí, žíjících na dalekém severu v krajích, kde vědí co je pořádná zima.Aktuální kolekce ke koupi do 20.12. na adrese Kloboučnická 13, Praha 4 v showroomu BellaBrutta. Později k vidění o domluvě tamtéž, popř. na vznikajícím e-shopu Denimheads.1 komentář: