středa 13. července 2011

BERLIN!!!


Der Himmel ueber Berlin
Každý rok vyráží počátkem července do Berlína zástupy lidí z nejrůznějších modních značek, obchodníků, novinářů, zkrátka všech, kteří MUSÍ vědět, co se v módě bude odehrávat v příštím roce. Koná se tu totiž Fashion Week, jehož součástí je pár větších výstav a několik menších.

Cirkus Bread&Butter


Bezesporu největší, nejkomerčnější a patrně i nejdůležitější (netvrdím, že pro nás, myslím to obecně) je Bread&Butter. Akce slavila letos již 10. výročí a po tom, co se kdysi v minulosti konalo pár ročníků v Barceloně, je nyní již nějaký čas usazena v Berlíně. Dějištěm tohoto cirkusu je již poněkolikáté letiště Tempelhof. Tempelhof je sám o sobě MEGA stavbou, ve své době největší stavbou na světě (dnes je 3.) a působí vskutku impozantně, ba až depresivně pokud si to člověk spojí s plány zběsilého pomatence Feuhrera. Nevím přesně počty lidí, kteří navštěvují B&B, ale mnoho..

Bread & Butter znamená v češtině doslova chleba s máslem, ale hlavně se tímto spojení označuje něco základního, zásadního. Což bezesporu platí bezesporu pro stovky značek zde zastoupených. Důležité je však, co B&B nabídl nám. Samozřejmě jsme se zasmáli u bazénu Tommy Hilfiger s modelkami. Zábavné bylo také pozorovat dva svalnaté modely v plavkách, kteří měli v náplni práce hrát pinčes. No, stejně mi přišlo, že jim to moc nejde.

Samozřejmě, že DENIM všude. I když horko bylo šílený

Jednou z nejdůležitějších značek pro nás je bezesporu bretaňský Armor Lux. Jejich variace na klasické námořnické triko jsou nekonečné, ale to neznamená nudné, naopak. Máme se na co těšit. O nové kolekci někdy příště.

Armor Lux, vidíte ty tenisky vpravo?
Pořádné boty, zde Red Wing. To v Praze opravdu (zatím) chybí

Legenda legend. Taky (zatím) chybí

Další akcí konající se v tomto termínu je Premium. Název nelže, vystavují zde opravdu (a ne jak se u nás občas tvrdí) prémiové značky. Pro nás důležitý fakt je, že součástí Premium je i SEEK, což je pro nás opravdový ráj. Ne zcela náhodou zde již tradičně vystavují naši dodavatelé Denim Demon, Indigofera Prima Jeans, Qwstion a mnoho dalších, vždy zajímavých značek a leckdy i snad dalších budoucích partnerů. Oproti B&B se zde nehraje na pompéznost a okázalost, ale prezentují se zde pouze výrobky. Nedílnou součástí je osobní kontakt, leckdy s pivem, někdy i bez něj. Letos vládl Berlínu z nějakého, mě neznámého důvodu, pivovar Veltins. Lze pochválit. O jednotlivých novinkách a budoucích partnerech se rozepíšeme později, v ten správný čas.


Macbooky, vizitky, pivo, Denim Demon kořalka, sobí salámek a sušené maso. Nábytek z dřevotřísky. To je SEEK

Nejen denim u Denim Demon
Odborníci z Indigofera. Vždy na 100%

Sebastian z Qwstion má odpověď vždy. A po ruce krásnou Claudii
 
Velmi zajímavá kolekce Diemme. Made in Italy

3.knoflíčky znamená Made in Japan, 2. knoflíčky pak Made in UK
I panáček na WC má styl, teda nejenom styl
I holky poznají spolehlivě kam jít
Letos porvé se konala v Berlíně i výstava Capsule. Koná se již dlouho v Paříži, NY, Las Vegas, ale v Berlíně poprvé. Prostředí bylo sympatické, vystavovatelé taktéž. Zajímavých značek a lidí více než mnoho.

Nedalo se zabloudit
Big John, legenda japonského denimu
Snad stovky variací na téma denim, Kanaďani Naked&Famous
I když je B&B také neformální, toto je teprve něco.
I přes nádherné počasí, možná až moc horko by řekl škarohlíd, byly berlínské ulice plné lidí v prvotřídním denimu. I ti, co uklízeli prázdné lahve byli v lacláčích Lee, každý chlápek na starém BMW motocyklu měl nějaké ty selvedge, prostě stále máme co dohánět. V Berlíně lidé již dlouho chápou význam slova móda nikoliv podle nějakých prázdných umělých trendů, ale jako něco, co je pěkné na pohled, kvalitní a dlouho vydrží. Trend nabízet věci, které nejen nestárnou, ale naopak obnošením nabírají na kráse, je na vzestupu.

Při pohledu z balkónu hotelu jsem si vždycky vzpomněl na Čechy
I tady jsem si vzpomněl na Čechy, Plzeň v Berlíně frčí.
Dům Tacheles, stojí za návštěvu. Alternativní umění v nejlepším slova smyslu
Berlín je plný umělců

Kvalitní pozvánka na party, kdo by odolal
neodolalo spoustu motorkářů
A ani já jsem neodolal, pivo samozřejmě Veltins
mm
No ani s tou pochvalo berlínského vkusu bych to neměl přehánět

Žádné komentáře:

Okomentovat