úterý 21. ledna 2014

Juniper Ridge - The Mountains in a BottleJuniper Ridge je nejnovějším přírůstkem do již poměrně rozsáhlé nabídky Denim Heads. Tentokrát se však jedná o něco úplně jiného než nesepraný denim nebo robustní kožené boty. Juniper Ridge je totiž značka kosmetiky, ovšem velmi neobvyklé. Tato parta chlapíků veškeré ingredience, které vytváří jejich unikátní vůně, sbírá ručně na vybraných místech ve své domovské Kalifornii. Podle konkrétních míst se také jmenují jednotlivé vůně (Big Sur, Yuba River atd.). Kolínské jsou destilovány přímo z přírodních materiálů: rostliny, mech, houby, odřezky ze stromů. Vše je opravdové a stejně tak opravdová je i výsledná vůně. Velmi důležitý je fakt, že ve výrobcích Juniper Ridge nenajdete ropu ani její deriváty, což se bohužel nedá říci o naprosté většině kosmetiky na trhu. Ropa a její deriváty jsou obsaženy ve všech produktech, od nejlevnějších mýdel až po velmi drahé krémy. Mimochodem slovo ropa pochází z polštiny a znamená hnis.

Juniper Ridge is so far the latest addition to already quite wide spectre of the brands we carry at Denim Heads. But this we are not talking here about raw denim or leather boots. Juniper Ridge is a wild fragrance company which is very unique in today's chemical world. This bunch of friends harvests all the ingredients directly on spots in the deep wild nature of their homeland California. The names of the fragrances are based on the place where the components are collected (Big Sur, Yuba River etc.). Colognes and fragrances are distilled directly from real stuff: real plants, bark, moss etc. so also the smell is real! It is necessary to point out that there is no petroleum in any form used in any of their products. Unfortunately this cannot be said about absolute majority of colognes available on the market. Those chemicals are present in almost every cosmetic product, in cheapest soap but also in most expensive creams. Metody, které se u Juniper Ridge používají při výrobě, jsou staré i stovky let. Celý proces je tak plně pod kontrolou a je vyloučené aby kolínská nebo mýdlo obsahovaly něco, co do nich nepatří. V dnešní době tento postup vypadá velmi staromódně: parta chlapů jede dodávkou do hor. Když to dál nejde autem, jde se pěšky. Dojde se na místo, kde rostou požadované rostliny. Nasbírají se a jde se zpět k autu. Leckdy se distiluje přímo v táboře, někdy v domovském Oaklandu. To, že panuje výborná nálada během celého procesu je asi samozřejmostí. Měli jsme tu čest se potkat s Obi Kaufmannem, což je chlapík, který krom jiných aktivit i sbírá přísady pro Juniper Ridge. Vzhledem k jeho vztahu k přírodě je to skvělé "zaměstnání". Oficiálně je zaměstnán jako vypravěč příběhů. Obi si je toho vědom a dobrá nálada z něj vždycky jen čišela. Ale tak nějak jinak než tomu u Američanů bývá. Věřili jsme mu každé slovo. Rozhovor s ním třeba ZDE.

Some of the methods JR uses are the same last couple of centuries and then it is possible to have all the processes fully under control. It is not possible to have in colognes anything what shouldn't be there. All this looks a bit old-fashioned, a bunch of friends going with old van to the mountains, then they hike for some days, harvest wild plants, get back to the car and distill what they harvested. The distillation is sometimes made directly next to their van or later at home, in Oakland. It is quite obvious that there is a lot of fun during all the trip. We had a honour to meet Obi Kaufmann, the Juniper Ridge story-teller, a harvester, an artist and a good guy. Always in a good mood, full of stories from Californian nature. But yes, we believed him. You can read an old interview with Obi HERE.

Obi Kaufmann, courtesy of Juniper Ridge


I my si teď myslíme, že budoucnost kolínské se neskrývá někde ve sterilních laboratořích, ale spíše v přírodě (kalifornské nebo jiné), čili tam, odkud původně kolínská byla. Ještě do 50.let 20.století tomu tak bylo, kolínské se sice vyráběly v laboratořích v Paříži, ale z opravdových materiálů z Provence atd. Díky ropě je možné vše vyrobit rychleji, levněji a v podstatě lze vyrobit asi jakoukoliv umělou vůni. Otázkou je za jakou cenu. 

Now we think that the future of fragrances is not in sterile laboratories but in the nature (Californian or any other). Like the fragrances used to be until 1950s. OK, they were made in labs in Paris but they were made from real plants and other natural stuff eg. from Provence, not made of petrol. With a help of petrochemicals it is easier and cheaper to make probably any artificial (!) fragrance. But what is the real price you pay?Hall Newbegin nastartoval Juniper Ridge už v roce 1998. Vždycky se rád pohyboval ve volné přírodě, stejně jako ostatní přátelé v JR, a napadlo ho tedy vyrábět mýdlo z rostlin, které divoce rostou v přírodě na konkrétních místech v Kalifornii. Ze začátku vyráběl doma mýdlo za pomocí odšťavňovačů a mixerů a cílem bylo zachytit specifickou vůni místa odkud rostliny přinesl. Od té doby se vývoj trochu posunul a nyní v JR používají sofistikovanější metodu parní destilace. To umožňuje ještě větší důraz na zachycení autentické vůně specifické oblasti (např. Big Sur, Yuba River  nebo Cascades of the Pacific Northwest).

A hiker and wilderness enthusiast Hall Newbegin founded Juniper Ridge already back in 1998. He loves to be outdoor (like all the Juniper Ridge crew) and then the idea to make a soap of the plants he found came to his mind. He produced soaps at home with a help of juice-presses and blenders. There was a progress in production though so nowadays they use steam distillation method. This allows to mix many plants together to make regionally evocative blends using plants that live near each other in places like Big Sur, Yuba River and the Cascades of the Pacific Northwest.

Field Lab, courtesy of Juniper Ridge
V naší nabídce máme nyní tři typy produktů, každý je ve 4 variantách. Dá se předpokládat, že nabídka jednotlivých vůní se bude časem obměňovat. 

We offer recently three different products and each is sold in four different varieties. The offer will be changing in the future.Asi nejvýraznějším (a to nejen co se týká intenzity) produktem jsou Backpacker's Cologne. Jedná se o lahvičku o obsahu 2 uncí (cca 60ml), která je velmi podobná lahvičkám, ve kterých se prodávají likéry. I když název evokuje týden nemytého trampa, vůně jsou velmi příjemné. Ovšem je potřeba vyzkoušet, slovy se vůně těžko popisují. Kromě 100% ingrediencí z divoké kalifornské přírody obsahuje i alkohol z organické cukrové třtiny.

Probably the most characteristic for Juniper Ridge portfolio are Backpacker's Colognes. It is small liquor-like 2oz bottle (circa 60 ml). Even the name maybe evokes the not very often washed backpacker the smell is very nice and pleasant. But it is necessary to smell it, hard to describe by words. There is 100% nature ingredients from California wilderness and organic sugar cane alcohol. That's it.


O trochu méně koncentrovaný než Backpacker's Cologne je Cabin Spray. Stiskem spraye osvěžíte vzduch v místnosti nebo v autě a rozhodně se nedá říci, že by to byla vůně nějak vlezlá. A tento "osvěžovač" taky postradá agresivitu, která je poměrně vlastní většině přípravků na trhu.

Cabin Spray is a natural fragrance blended with organic sugar cane alcohol, just like in the backpacker’s cologne, but at a lower concentration to deliver a perfect, all-natural room reviver. Again, very special smell. And it is not as aggressive as some usual air-fresheners. 
V nabídce jsou také tekutá mýdla, i zde momentálně ve čtyřech provedeních. Všechny jsou postaveny  na bázi organického kokosového oleje. I dlouho po sprchování zůstává v koupelně příjemná vůně.

We have also on stock liquid soaps, again from 4 different spots. All the soaps are made of organic coconut oil. There will be very nice odour in your bathroom quite long after you take a shower.Pokud Vás zajímá, kde a jak se rostliny sbírají, určitě se podívejte na Harvest Stories. Konkrétně tento příběh je z výletu na úplný sever Kalifornie. Výsledkem tohoto konkrétního výletu je Bacpacker's Cologne Siskiyou, který máme v nabídce. To přidává vůním Juniper Ridge na zajímavosti, protože pak je to právě vůně s příběhem. Spoustu dalších fotek a informací najdete na The Wildcrafter blogu.

If you are interested more about the places of origin of those amazing fragrances yuou have to look to Harvest Stories. This link goes to a particular one to the northest part of California. The end product of such a journey is Bacpacker's Cologne Siskiyou which you can buy in our store or in the webstore. It makes the Juniper Ridge even more interesting because there is a direct connection between the fragrance and the place of harvest. It can be comared to a meaning of terroir for wine lovers. Even more pictures and informations you can find on the The Wildcrafter blog.

Courtesy of Juniper Ridge

Žádné komentáře:

Okomentovat