úterý 18. června 2013

Japan Blue - new styles

Blue inseam cotton thread - that is Japan Blue!

Po nepříjemných událostech minulých dní se vše vrátilo do normálních kolejí, ba co více, máme pro Vás spoustu novinek. Začněme u značky, která je u Vás velmi oblíbená a tudíž pro nás dlouhodobě velmi důležitá.

After a bit stressful days we had last weeks we got back to normal and what is even better, we have a lots of news for you. Let's start with the brand which is quite popular with you and thus very important for us. 

New logo, new patch.

Japan Blue je jedním z pilířů naší nabídky džín. Džíny od nich jsou populární díky své nekompromisní kvalitě za odpovídající cenu. Pro nás je též důležitý i fakt, že my jsme s Japan Blue od úplného začátku od roku 2010. O historii a pozadí značky jsme psali ZDE. Shrňme si tedy co je nyní v nabídce Japan Blue nového:

Japan Blue is one of our core brands. These jeans are so popular thank to their un-compromised quality for a reasonable price. For us, there is also a fact that we work together with Japan Blue from the real beginning in 2010. About the background and history of the brand we wrote on this blog some time ago. Now let's talk about new products in Japan Blue offer:- střih kalhot JB0101 (Skinny) vystřídal již před nějakou dobou lehce vylepšený střih JB0201. V nové várce je sice uveden stejný materiál jako vždy, což je 14,8 uncí těžký denim vyrobený z americké bavlny, ale u Japan Blue vyslyšeli komentáře zákazníků, že se s džínami nic neděje ani při dlouhodobém nošení. Dle našeho názoru to není úplně na škodu, ale někteří majitelé byli rozhorčeni, že se dlouho neukazuje žádné opotřebení. Těmto pak u Japan Blue vyšli naproti tím že pro výrobu tohoto materiálu vylepšili škrob, který je nedílnou součástí procesu tkaní materiálu. Nyní je u nových džín denim na omak mnohem tvrdší, což by mělo zajistit rychlejší a lepší tolik žádané opotřebení (fading). Tento materiál je nyní stejný i u JB0701 a také u všech džín, které jsou vyrobeny ve spolupráci s Momotaro (0100SP, 0400SP a 0700SP). Tyto džíny s "bojovými" pruhy na zadní kapse jsou vyrobeny naposled, takže pokud se Vám líbí, máte ještě šanci. Od příště budou pruhy výsadou u řady Going To Battle Momotaro džín.

- the cut JB0101 (Skinny) was replaced by a slightly updated version JB0201 some time ago. We can see that the description of the fabric used is still the same (14,8 oz, American Cotton), but it seems that the guys in Japan Blue were listening what did the customers say. Actually, some of them were complaining how Japan Blue jeans are hard to fade even when worn for a long time. We do not see this necessarily like a problem but the producers worked different way with the starch which is used during the denim production. The difference can be felt immediately when touching the fabric, now it is much stiffer than before. This change should improve and speed up the whole fading process. This fabric is used on JB0701 and also on all the jeans from the collaboration with Momotaro (0100SP0400SP a 0700SP). Those jeans with "war stripes" on the back pockets will not be produced any more so now you have a last chance to pick them up. Next time, the stripes will be only on Momotaro "Going to Battle" line. 


This will be history, soon...


Stejný sřih (Skinny) má i JB0207. Nově vyvinutý je materiál, který je vyroben z 95% z nejlepší Zimbabwe bavlny a 5% Elastanu. Materiál se nazývá DUDE Stretch a má 12 uncí. Na první pohled vypadá jako "obyčejné" džíny, ale jsou od začátku jaksi nositelnější. Od ostatních strečových džín na trhu se liší tím, že lze od nich očekávat opotřebení jako u ostatních kvalitních japonských džín. Od prvního okamžiku se džíny obepnou kolem nohou svého nositele. Mají zapínaní na zip.

Also JB0207 is the same cut (Skinny). But there is a new developed fabric, made of 95% best Zimbabwe cotton and 5% of PU. The fabric is called DUDE stretch, 12 oz. It looks like usual 100% cotton jeans but it it is easier to wear. They mould around the body from the very first day. The fading will be great (like usual with Japan Blue) comparing to the rest of stretch jeans on the market. Zip fly.
Vzhledem k části roku, která právě probíhá, mysleli v Japonsku i na ty z nás, pro které není nosit 14 uncový denim v létě žádná radost. Už vloni jsme měli v nabídce typy JB0404 a 0400SP (s pruhy). Tyto jsou stejného střihu a to takového, že nabízejí více prostoru přes stehna a od kolen dolů se lehce zužují. S trochou nadsázky by se dalo říci, že jsou to trošku mrkváče. Na letní měsíce u Japan Blue připravili model JB0408, který je vyroben z příjemného 10 uncového denimu vyrobeného z nejlepší bavlny ze Zimbabwe. Materiál je inspirován 60 lety, kdy takovýto materiál byl standartem pro pracovní oděvy. Látka je na omak také lehce tuhá, ale nedá se samozřejmě srovnat např. se 14 uncovým denimem. Denim je obarvený čistým indigem, což opět vytváří dojem materiálu z let dávno minulých. Dnes bychom tuto barvu nazvali "middle deep blue". Působí poměrně svěže v záplavě tmavých džín.

Not everyone is so keen to wear 14 (and more) ounces denim during the summer months. Already last year we have carried types JB0404 and 0400SP (with stripes). Those jeans are the same cut (Tapered) which have enough room in the thigh and they taper from the upper thigh all way to the leg opening. For the hot summer months Japan Blue produces JB0408, which is made of 10oz denim woven of the best Zimbabwe cotton. It was inspired by 1960s, he time when such a fabric and color were standard for worker's clothing. It is a bit stiff but it has very nice touch comparing to the usual 14oz denim. 

This color tone is reffered as middle deep blue, as it looks more "fresh".
Dalším strečovým modelem je zároveň i nový střih, také vysloveně letní JB2100. Jedná se o kalhoty po kotníky (Ankle Cut) ve zvláštní modré barvě, která má evokovat 70.léta. Délka nohavic je předurčuje k rolování a hodí se i k nízlým koženým botám i teniskám. Díky pružnosti se hodí i pro cyklisty.

Another stretch jeans for this summer is JB2100. It is a brand new style (Ankle Cut). It s a tapered leg but it is quite short and it is meant to be rolled up. It goes perfectly with low leather shoes or sneakers. Thnks to the stretch it is perfect for riding bicycle too. The color is special too, it is 70s like pure Indigo blue.

Nice picture, you can see that special blue too.


Letní nabídku Japan Blue pak završuje typ JB0210, což jsou kalhoty střihu Skinny (stejně jako např. JB0201 nebo JB0202), ale je zde použit specifický belgický černý len v kombinaci s nebělenou americkou bavlnou. Díky volnější vazbě působí tento materiál velmi příjemně a vzdušně. Podle nás jsou tyto kalhoty více než vhodné do opravdu parných dnů.

Summer offer is almost complete with style JB0210 which are trousers in a Skinny Cut (the same like JB0201 or JB0202), but the fabric is different. It is a blend of special black Belgian linen together with cotton resulting in an uneven yarn. It gives those legs very natural feeling. In our opinion: the best for hot summer months!
Lahůdkou pro fajnšmekry je pak materiál, který je použitý u JB0706. Teto materiál je použit i u dalších střihů od Japan Blue, nicméně v naší nabídce je pouze tento, typ Tight Straight. Střih není tak těsný, jak naznačuje název, je o něco volnější než třeba Skinny. Denim je vytvořen kombinací Zimbabwe bavlny pro osnovu (warp) a bavlny z Memphisu pro útek (weft). Výsledkem je denim, který má měkkost a lesk nejkvalitnější Zimbabwe bavlny spolu s tužší a hrubší texturou Memphis bavlny. Dle tvůrců by právě tento denim měl vykazovat velmi kontrastní opotřebení a džíny by měly vypadat velmi dobře za poměrně krátkou dobu. Zatím nevíme, ale nechme se překvapit.

The most delicate style for all the denim heads seems a fabric which JB0706 are made from. This denim is used also for some other styles but we recently stock only this model: Tight straight. It is not very tight though. These jeans are made from a bi-blended fabric of Zimbabwean Cotton and Memphis, USA farmed cotton to create this unique fabric. Zimbabwean cotton which is renowned for its fine luster and creating a soft finished denim fabric, is used for the Warp of this fabric while the stiff and rugged cotton of Memphis is used for the Weft. The result is a fabric that is soft while still retaining good tension to minimize stretching over time. Woven on a vintage shuttle loom and rope dyed in pure indigo, these jeans are bound to show intense contrast with age due to the blend of cotton used. We have no idea how this fabric will develop with age but we rae sure it is going to be very interesting.


Blue selvedge ID. Another new thing by Japan Blue

Žádné komentáře:

Okomentovat