sobota 2. srpna 2014

Inventory Magazine: s instinktem na nespornou kvalitu


Málokterý časopis (snad jen s výjimkou Monocle) dokázal čtivou a přesto výpravnou formou zasáhnout do moderních souvislostí tak působivou silou. Přestože k dnešnímu dni registrujeme jen desítku čísel, každé z nich je nabito informacemi, které staví do nového světla to nejlepší z rukodělnosti napříč kontinenty i žánry. Vytříbené psaní však nekončí jen u pátrání po zmizelých řemeslných klenotech, mnohé z článků mapují i technologicky inovativní obory lidské činnosti.


Monocle.com "Craftsmanship" from S.E.H Kelly on Vimeo.

Jak už jsem podotknul, klíčové pro vznik reprezentativního mooku Inventory přispěl fakt, že společnost vyhládla po řemeslném (tudíž v mnohém organickém) zpracování materiálů. Může se jednat o oděvy, objekty, ale třeba i domy. Kanadský pokus o mapování zmizelých/znovuobjevených průmyslových, případně designových kontinentů zabrala. Vlna zájmu oběhla celou zeměkouli.Samozřejmě nejde o náhodu, monumentálně pojatý koncept zpracovává tým opravdu kvalitních žurnalistů, ilustrátorů, stylistů i fotografů. Posledně jmenovaných je téměř 70 desítek! Překvapivě ale nejde o přehlídku egocentriků, ale spíš o demonstraci týmového ducha. Časopis působí kompaktně, grafika na matném křídovém papíře je čisťounká a čtění (pro zdatnějšího angličtináře, samozřejmě) srozumitelné. Některé z článků jsou zlomové, reportéři jdou opravdu po podstatných detailech.
Těžko vyzdvihovat jednotlivé cover stories, ale zásadním článkem, v tom nejlepším slova smyslu, byl pokus zmapovat práci nájemných hledačů pracovních oděvů pod vedením Mike Harrise v zasypaných dolech z přelomu předminulého a minulého století, který vyšel v druhém čísle třetího ročníku. Obrovský zájem japonských sběratelů o dávné textilie hraničí s obsesí, a vytváří tak prostor pro zcela novou a nutno dodat, dost dobrodružnou práci.Kromě reportážních článků, u kterých se tají dech poskytuje Inventory i obrovskou porci inspirace, což je pro moderního muže důležitější než produkt placement v pánských lifestyle časopisech. Ovlivňovat se necháme rádi samozřejmě i u nás v Denim Heads. Krásným příkladem je podíl na znovuobjevení rodinné firmy Viberg Boot, jenž je jedním z vrcholů naší nabídky. Článek o jejich přístupu v práci s zpracovánou kůží s důrazem na dokonalost ševcovské profese je jedním slovem fantastický! Z krátkého videa posuďte sami…


Viberg Boot: Down to the Brass Tacks from Inventory Magazine on Vimeo.

Inventory Magazine sice mapuje svět křížem krážem a nikdy neopomine otisknout na obálce některou ze současných japonských ikon, ale zároveň dokáže na svých zhruba 200 stran vměstnat skvělé fotoeditorialy a fotoreportáže. Na menším prostoru však mapuje i vizuálně-zvukové oblasti, kam rádi pronikáme i my sami, například hudbu, knihy či film. Určitě není náhodou, že na jeho stránkách byli představeny osobnosti formátu Billa Callaghana či Yasiina Beye.


Dosavadních 10 vyšlých čísel bylo krásnou příležitostí k malému ohlédnutí víc než ke komplexnímu zhodnocujícímu článku. Důvodem může být i to, že koncept časopisu je stabilní, přesto se organicky rozvíjí a dává možnosti k dalšímu objevitelskému a edukativnímu působení. Na obsahu se podílejí silné osobnosti a to dává této publikaci vysokou přidanou hodnotu. Nedá se sice číst jedním dechem, ale o to víc se k ní rádi vracíte jako k inspiračnímu zdroji. Zároveň nás těší, že jsme jedním z několika desítek prodejců na světě. Vaše podpora při jeho nákupu pak bude těšit dvojnásob.

-Oskar Švarc-

O magazínu jsme již na našem blogu psali TADY, tehdy ještě z pohledu pouhých čtenářů a fandů a nikoliv prodejců. V současné době máme v nabídce dvě provedení devátého (1,2) a jubilejní, výše zmíněné číslo desáté.

1 komentář:


 1. شركة نقل اثاث من الرياض الى الامارات
  لاننا افضل شركات شحن الاثاث فدائما خدماتنا هى الافضل
  شركة شحن عفش من الرياض الى الاردن

  اتصل بنا الان للحصول على افضل الخدمات لاننا الافضل دائما ونعمل على الاستعانة بافضل العمالة المدربة على نقل العفش و فك وتغليف الاثاث لاننا افضل و
  ارخص شركة نقل عفش بجدة

  OdpovědětVymazat