úterý 22. března 2011

Denim Pornography, part 1

Chci se s Vámi podělit o několik detailních, ba až intimních fotografií Momotaro Vintage Raw. Každá oděrka, všechna opotřebení i poškozené stehy jsou důsledkem všeho, co jsem za posledních 6 měsíců ve svých džínách zažil. Popisovat by asi bylo až příliš intimní, tak alespoň fotografie těch džín, které byly u toho..





Momotaro Vintage Raw 0201 Slim Tapered, 24.týden




Je to tak, konec první série seriálu o Momotaro Vintage Raw. Vrcholem první série je první vyprání. Po 6. měsících jsem vypral džíny v pračce. Někteří tvrdí, že se mají džíny z japonského denimu ROZHODNĚ prát ručně. Někteří tvrdí, že je ROZHODNĚ lepší použít specializovaný prací prostředek (jako např. tento nebo dokonce tento, ale ten je vyprodán). A někteří (a jejich překvapivě hodně) tvrdí, že ROZHODNĚ nejlepší je džíny neprat nikdy.

Po vyprání vynikl kontrast na namáhaných partiích.


Myslím, že japonská posedlost detailem má v případě ručního barvení indiga smysl

Vypadá to jako, že mám sedavé zaměstnáni asi



Já jsem džíny vypral standardně naruby se standardtním pracím prostředkem na 40 stupňů, jen na šetrnější program (900 ot./min).

Ztráta indiga nebyla nijak kritická



Zdůrazňuji, že denim těchto Momotar není sanforizován (nebyl upraven proti sražení při styku s vodou), takže i přes předchozí koupele (Soaking) jsem měl obavy ze změny velikosti džín.




V tabulce jsou vidět veškeré změny v různých mírách, které jsou u džín důležité (Jak se džíny měří).
Nelze si nevšimnou, že se džíny při styku s vodou zmenší a pak nošením opět vytáhnou. Ano, je tomu tak asi u všech džín, ale ne v takovéto míře. Radikální změny proběhly v délce nohavic. Když byly džíny nové, měli nohavice dlouhé 101 cm (Jak se džíny měří). Nyní už mají jen 93 cm, což je 8 cm rozdíl. Přepokládám ještě změny při nějakém dalším praní, ale to je daleká budoucnost.

Nohavice kvůli ohrnutí trošku trpí, ale jsou to džíny, vydrží..

No ale abych nezůstal jen u čísel. Džíny teď vypadají opravdu dobře a jsem s nimi spokojen stále více. Doplním nějaké foto, ale tentokrát z terénu. Bohužel se džíny sušily, ale mohl jsem si je vyfotit třeba v sobotu ve Final Clubu na koncertě Squadra Omega.

To prostě stroj nevyrobí, alespoň podle mně ne, haha

Detailní fotografie také zde.

neděle 20. března 2011

Armor Lux





Anglický název pro klasické námořnické triko je Breton shirt. Společnost Armor Lux založil v roce 1938 švýcarsko-německý podnikatel Walter Hubacher v městě Quimper právě v Bretani. 


Naprosto klasické tričkov podáni Armor Lux

Dnes je Armor Lux synonymem pro kvalitní námořnická trika, vlněné svetry nebo kabáty. Vše je vyrobeno v továrnách ve Francii. Mottem společnosti je: kvalita, tradice, etika. Společnost Armor Lux je známá nejen díky své široké škále svršků, ale také tím, že podporuje princip Fair Trade a vůbec funguje na vysokých etických i ekologických principech.


Armor Lux je prostě radost


Pruhovaná námořnická trika jsou dloholetou stálicí. Oblékají je všichni a vždy tomu tak bylo. Námořníci, vojáci, rybáři, dělníci, anarchisti, rockové hvězdy (Cobain) ale i filmoví režiséři (Hřebejk), umělci (Picasso), fotografové, popř. oběti módy nebo i prostitutky. 






Pro rok 2011 i francouzská fotbalová reprezentace obléká podobné dresy pro své zápasy venku, které jsou sice od Nike, ale diplomaticky řečeno: inspirace klasikou je tu nepřehlédnutelná. No koneckonců, podívejte se sami. Bohužel, video je pouze en francais.


Bretaňské námořnické tričko oficiálně vzniklo 27.3.1858 jako součást uniformy francouzských námořníků. Pruhy byly zvoleny jako nejlépe viditelné v případě pádu muže přes palubu. Praktické. Nyní v roce 2011 jsou námořnická trika v kolekcích značek jako je Prada, ovšem např. za 259 dolarů jako treba zde. Nebo se taky asi dá koupit v obchodech "Vše za 30,-". 


Barevných kombinací je mnoho




Na světě tedy existuje mnoho výrobců takové běžné věci jako je námořnické triko, ale Armor Lux vzniká v Bretani, který je kromě legendy o Excaliburu známý spíše svým nepříliš přívetivým počasím. U Armor Lux jsou kromě svých triček pro nejširší použití připraveni i na tvrdé povětrnostní podmínky. Svetry a čepice s pruhy nebo bez, ale vždy z velmi kvalitní vlny, pocházející ze skotských ovcí. Sortiment zahrnuje i pláštěnky s lepenyými švy a s důkladně voděnedostupnými kapsami. 


Svetry jsou různé, s knoflíky, na zip, pruhované i jednobarevné.


Pláštěnky jsou k mání i v modré barvě.




Vybraný sortiment této značky již brzy v eshopu Denim Heads.

pátek 11. března 2011

Qwstion bags



Každý člověk v dnešní době u sebe neustále nosí spoustu věcí. Když jde do práce, nese si notebook, dokumenty, svačinu nebo fotoaparát. Když jde hrát fotbal nebo tenis, nese si vybavení, ručník atd. Když cestuje na víkend, veze si oblečení, boty, nějakou tu kosmetiku. Když letí na třídenní schůzku do Paříže, New Yorku nebo Bruntálu, veze si oblek, košile nebo také džíny, trička, ponožky, prádlo.

Na cestu kamkoliv. Kamkoliv!


Každý člověk tedy využívá nějaké zavazadlo. Potřeby a také cenové relace za zavazadla mohou být velmi různorodé. Věci se dají dát do igelitky, do batohu z tržnice, do hliníkového kufru, ale také to kožené tašky od Louise Vuittona. Zavazadlo musí být bezpečné pro Váš notebook, pohodlné pro jízdu na kole přes centrum, ale občas musí i trochu vypadat, když zrovna jedete do Londýna nebo Bruntálu. U těchto tašek já osobně vítám, že ale nevypadají nijak draze nebo snad dokonce pompézně.

Obyčejný batoh. Jen na první pohled

Společnost Qwstion byla založena v roce 2006 ve švýcarském Curychu s cílem vytvořit tašky odpovídající požadavkům moderního světa. Dle zakladatelů se jedná o kompromis mezi klasickou sportovní taškou a elegantním zavazadlem, ovšem bez "módních" kreací či nějakých podobných pitomostí.

Taška je jako žena. Zvenčí musí vypadat dobře a uvnitř být...sofistikovaná

Zkrátka každá Qwstion taška dobře vypadá, je poctivě vyrobená a je vychytaná do posledního detailu. Všechny tašky jsou vyrobené z plátna potaženého TPU (termoplastický polyurethan). Takto odolný materiál zajistí nejen voděodolnost, ale měl by také umožnit opotřebení časem, které tak rádi vytváříme na svých džínách. Veškeré spojovací karabiny jsou kovové (žádný plast), kapsy jsou tam, kde mají být atd.

Jsem již pár měsíců majitelem tašky Office Bag a proto mohu přinést zevrubnější popis právě tohoto typu. Jinak je portfolio poměrně široké a předpokládám, že se každým rokem bude trocho rozšiřovat. Materiál je popsaný výše, v mém provedení je to barva Midnight Blue, já bych to nazval méně poeticky Šedomodrá.

Office Bag Midnight Blue


Office Bag má jednu vnitřní část chráněnou neoprenem kam ukládám svůj 15" Macbook, vejde se i 17". Popruh přes rameno je vyroben (nejen u tohoto modelu) z bezpečnostního automobilového pásu, což je zajisté materiál velmi, velmi odolný. Popruh je odepíntelný pro případ, že z vnější kapsy vyndáte dva popruhy a z tašky je rázem batoh. Tyto popruhy pocházejí z výstroje švýcarských parašutistů. Karabiny i  všeschna oka jsou samozrřejmě kovové.

Popruhy ven, jinak v kapse zavřené zipem


Vnitřní prostor je rozdělen do velkého množství různých kapes na zip i bez, takže zmatek typu dámská kabelka, kdy jsou všechny věci na jedné hromadě nehrozí. Jsou zde i kapsy na dokumenty nebo poutka  na pera a tužky.

Vnější kapsy na klíče nebo pas nebo cokoliv dalšího, co musí být po ruce jsou také praktické.

Držadlo je kožené, takže patrně vydrží dlouholeté používaní taktéž. Součástí tašky je i malá taštička na drobnosti, vyrobená ze stejného materiálu.

Taška je to tedy nadmíru praktická a myslím, že je důkazem věci, která je dotažená do posledního detailu, přesně tak, jak se od švýcarských nápadů očekává.

Jsem s ní spokojen a doufám, že ještě dlouho budu.

Svět tašek Qwstion

V prodeji již brzy na eshopu Denim Heads.

Spousta kapes, zipů a detailů

Přezka kovová, plast nefunguje

Napis Qwstion i na nýtku na zipu, pěkný detail

I poptuhy na batoh mají kovovou přezku






neděle 6. března 2011

1001 rad pro nenarozeného syna

Našel jsem při nějaké práci tuto Tumblr stránku: 1001 Rules for my unborn son.


Nyní (začátek března 2011) je poslední pravidlo č. 484: Don't own a pet that you can't take out for a walk. (Nepořizuj si zvířátko, které nelze vyvenčit). nejedná se o nějaká supervážná dogma, ale spíše o zásady, které Vám (a hlavně Vašemu okolí) posunou vše správným směrem. Jednotlivá pravidla jsou doprovázena fotkami a citáty slavných.


Některá pravidla jsou triviální, ale z většiny tedy čiší velké životní moudro. Pravidla se týkají slušného chování, gentlemanství, sportu, módy a vůbec všeho, co může muže v dnešním světě potkat.

Mezi moje oblíbené patří například:
- Oblíbenou knihu si kup raději v pevné vazbě
- Máš jen jednu šanci všimnou si, že byla u kadeřníka
- Jednou budeš už moc starý na to, abys nosil koženou bundu

Doporučuju!!