pátek 6. září 2013

Indigofera Gunpowder black denim etc.
Jádrem nové kolekce švédských Indigofera Prima Jeans je nově vyvinutý denim. Jmenuje se Gunpowder Black. Materiál je vyrobený v Japonsku, selvage proužek má typicky červenou barvu a váha je 14 uncí. Je skutečně cítit, i když velmi lehce v porovnání s minulými lety, střelným prachem. Je to vůně, která je způsobena siřičitany, které se používají při barvení černého denimu místo indiga. Materiál je velmi specifický v tom, že výsledkem opotřebení nebudou tmavě (a později světle) šedé džíny, ale džíny, které budou stále tmavé a kontrastní místa by měly jít až do bíla. To je celkem unikátní a jsme sami moc zvědavi jak takové džíny budou vypadat třeba za rok.

Indigofera Ray Gunpowder Black

The core of the new Indigofera Prima Jeans collection is a new developed fabric: Gunpowder Black denim. It stills smells like a gunpowder but as much as in the past collections. You can smell it because there is a sulphur used during the dying process. This fabric is custom made in Japan, with a typical red selvage line and it is 14oz. Gunpowder Black selvage is quite different from the other black denims on the market because it will not fade to dark or light grey but to the white color. This unique feature makes us really looking forward how these jeans (and tops) will fade after a couple of months.Z tohoto materiálu máme v nabídce dva oblíbené střihy a to Clint (rovnější) a Ray (užší). Džíny jsou sešity černou nití, takže jedinými kontrastními prvky je zpevnění zadích kapes a selvage proužek. Ten je ovšem vidět pouze při ohrnutých nohavicích.

Hidden selvage in the coin pocket, we like it.


We have now on stock two jeans styles, popular Clint (straight cut) and Ray (slim straight). The thread used for sewing is also black so only contrasting parts are the stitches on back pockets and selvage line (but that one you can see only when the jeans have turn-ups).


Indigofera Red Selvage 

Tento materiál byl použit i u košile (či bundy) Fargo. Fargo je samo o sobě zajímavým svrškem, protože není úplně jasné, zda to označit jako bundu nebo košili. Při použití Gunpowder Black denimu by asi mluvit o košili bylo díky počáteční tuhosti trošku nadnesené, ale zároveň to není klasická džínová bunda.This fabric is used also on the Fargo shirt. Actually it is not a typical shirt but a kind of hybrid between a shirt and a jacket which makes this top very special.Opravdovou lahůdkou je pak vesta Floyd, kterou jsme měli již dříve ve "standartním" modrém denimu. Kontrast mezi temnou černí na povrchu a měkkými modrými a žlutými pruhy uvnitř je prostě parádní. Vesta Floyd má dvě velké kapsy vpředu, což je (z vlastní zkušenosti) velmi praktické. Zadní sponou (buckle-back) pak můžete snadnou přispůsobit tuto vestu své postavě.

The packets are quite large


We used to stock the Floyd Vest but it was made from "standard" indigo blue denim. Now we have it in Gunpowder Black denim and the contrast between the wool lining in mellow colors and thick deep black denim is amazing. We have some experiences with Floyd Vest and we have to point out that those big front pockets make this garment not only stylish but also very practical. Thanks to buckle-back you can adjust the fir according to your body.

Buckle-back, reinforced with rivets.

The japanese horse blanket lining has a soft touch and it is probably very durable

Novinkou, která není vyrobena z Gunpowder Black denimu, je košile Norris. Také košile Norris jsme již měli v různých barevných kombinacích v obchodě a i přes svou relativně vysokou cenu si své zákazníky vždy našla. Vysoká cena může být ospravedlněna materiálem, ze kterého je tatokošile ušita. Jedná se o tlustý, ale velmi příjemný flanel, který je utkán v Japonsku a starých člunlových tkacích stavech. Selvage proužek vidět z vnitřní strany knoflíků. Také tyto košile se opotřebují podobně jako džíny. Novou je v tomto případě barva, v černo-červené kombinaci vidíme Norris poprvé a označili bychom ji jako nejlepší flanelovou košili na trhu a navíc v té úplně nejklasičtější barevné kombinaci, kterou lze pro flanelku použít.


This color is the most classic you can get.

The new piece which is not made of Gunpowder black denim is the Norris shirt. We had them too in different colors and even the price is quite high there were always customers which knew why they chose exactly Norris. The price is set on this level because the fabric the shirt is made from is very special. It is a thick but soft selvage flannel custom woven on old looms in Japan. Selvage line is visible inside of the shirt. The fresh thing with this new Norris is a color. Now we have it in a red & black color. We can probably say that now we have the best flannel shirt on the market in most classic color combination. Veškeré výše zmíněné zboží je ve velmi limitovaném množství.
All the garments mentioned above are very limited.

Man in Black, thank you Jakub!Žádné komentáře:

Okomentovat