pátek 20. září 2013

Red Wing news winter 2013


Iron Ranger Amber Harness, 4 years


Boty Red Wing patří již poměrně dlouho k pilířům naší nabídky. A po právu. Boty jsou to kvalitní, dobře vypadají, když jsou nové a ještě lépe když se nějaký ten pátek nosí. Díky Vašemu zájmu boty samozřejmě doplňujeme a občas také přidáme nějaký nový model.

Red Wing shoes play very important role in our store. And the reason is obvious, the boots are high quality, well made and they look good. They look even better when worn for some time. Thanks to your interest we have to restock all the time and occasionally to we add something new. 

Iron Ranger Hawthorne Muleskinner

Iron Ranger patří k nejoblíbenějším stylům nejen u nás, ale i všude jinde po Evropě (možná i ve světě). K černé verzi a botám z Amber Harness usně jsme již před pár měsíci přidali Iron Range Hawthorne Muleskinner, ale boty se prodaly tak rychle, že jsme je ani nestihli vystavit v eshopu. Useň, ze které je bota ušita je "otočená" naruby, tzn. ta část, která obvykle tvoří vnějšek boty, tj. ta hladká, je u této verze uvnitř a naven otočená je ta, která je hrubá. Tím povrch těchto bot získává jedinečný charakter již po pár dnech nošení. Povrch není třeba nijak speciálně ošetřovat, pokud však budete mít tu potřebu, použijte Mink Oil.

The leather used on those gives a lot of character to Iron Rangers


Iron Ranger is one the most popular Red Wing styles not only in our store but everywhere else in Europe (probably in the world too). We always had the black version and Amber Harness. A couple of months ago we tried to offer also Iron Ranger Hawthorne Muleskinner version but those boots were gone so quickly that we were not to put them on the webstore. They are made of a roughout leather, which is basically inside out turned hide. Thanks to this fact the boots look very special after a couple of days of wearing. There is no need to take a special care of those boots but if you really want you can use Mink Oil.

Ice Cutter Otter Tail Black


Úplnou novinkou v nabídce nejen naší, ale i Red Wing Heritage obecně, je bota nazývaná Ice Cutter. Tato obuv je první vysloveně zimní botou Red Wing. Jedná se o botu, která byla určena těm, pro které práce venku nekončí prvním mrazem nebo sněhovou nadílkou. Jak lze snadnou usoudit znázvu, Ice Cutter, byla tato bota určena chlapíkům, kteří v severní části USA potřebovali oporu na sněhu a ledu a zároveň něco, co by jim udrželo teplo na nohy i ve velkých mrazech.

Vibram sole


The brand new style not only in our offer but from Red Wing in general is the Ice Cutter. This boot is a first real winter boot from Red Wing Heritage collection. It was meant to be a boot for those which have to work outside in a freezing weather on the american north. As you could suggest from the name, Ice Cutter, the guys wearing that boot had to work on ice and snow and obviously needed something to protect their feet from the low temperatures.

Teplo je zajištěno podšívkou ze 100% vlny v červené barvě, která kromě svých tepelně-izolačních vlastností i dobře vypadá. Obzvláště v kombinaci s černou botou. I useň je nová. Jedná se o Otter Tail Leather, která byla vytvořena exkluzivně pro outdoorové modely Red Wing.

Black leather and red wool felt lining


The pleasant warm is guaranteed because of the wool felt lining. It is not just a practical feature but it is actually quite nice because it is in red color which makes a nice contrast to a black boot. The hide (Otter  Tail Leather) is also new and it was produced exclusively for Red Wing's outdoor styles.

Optická robustnost boty je částečně dána použití dvojitého stehu (Norwegian welt), ale také použitím masivní podrážky Vibram. Tato podrážka s mohutným vzorkem takřka znemožní uklouznutí na téměř jakémkoliv povrchu. Pro nás jednoznačně zimní bota č.1.

The robust look of this boot is partially made by Norwegian welt bit also by using massive Vibram sole. The pattern of this sole will make you really safe on the harsh condition of freezing winters. In our opinion: the best boot for winter!

Norwegian welt


Žádné komentáře:

Okomentovat