středa 6. února 2013

Momotaro news February 2013Džíny Momotaro jsou nepochybně jedny z nejlepších, které můžete (nejen) v Čechách koupit. O historii a filosofii značky jsme psali třeba zde, o tom, jak Momotaro vypadají, když jsou používané nějaký čas třeba zde, popř. v mnoha dalších článcích na tomto blogu.Momotaro jeans are undoubtedly one of the best you can buy (not just in Prague). About a history and philosophy of the brand we've written here. How Momotaro jeans look like when they are worn for some months you can see for example here or in many other articles on this blog.

The fabric Momotaro jeans made from is very hard to beat. Sewn with 0s yarn (thickest type).

Doplnili jsme velikosti některých oblíbených typů a navíc jsme přidali několik dalších.
We restocked sold out sizes of some popular jeans and we added a couple of new styles.

Hw dark can be the darkest? (G-017-MB left)

V řadě Copper se jedná o typ G-017-MB, což jsou džíny užšího střihu, ale hlavně jsou ušity z extra tmavého denimu. V tomto případě se barva nazývá Deep Blue Indigo a je skutečně asi nejtmavější, co jsme kdy na klasických (rozuměj indigem barveným) džínách viděli. U série Copper mají všehny džíny zvláštní potisk na flanelové kapsy, nášivku z cca 3mm silné hovězí usně.The color of G-017-MB is called Deep Blue Indigo
In the Copper collection we added G-017-MB which are jeans of a slimmer cut, but what is the most interesting is the color of the fabric. The color is called Deep Blue Indigo and it is probably the darkest color which you can see on the jeans (with white or natural weft yarn). All the othear features are the same: 3mm thick cowhide leather patch, flannel pocket bags and back yoke lining dyed in pure indigo etc.


Back yoke lining can be seen only from inside but it is nice anyway


Ještě tmavší jsou pak 0202, které jsou součástí kolekce Oversea models. Dle informací od výrobce se jedná o džíny, které časem mění svůj vzhled jinak než stávající řady Momotaro (Vintage, Copper a Going to Battle). Můžete očekávat již brzy nějaké bližší info. Tvarově se jedná o klasický střih s lehce zúženými nohavicemi, ale opravdovou lahůdkou je zde materiál. Je vytvořen kombinací černých vláken  (místo tradičních bílých či přírodních) a vláken obarvených výše zmíněnou Deep Blue Indigo modří. Rozhodně bude velmi zajímavé sledovat, jakým způsobem se bude tento denim opotřebovávat. Nové džíny působí velmi "prkenně", ale již po několika hodinách je cítit, jak materiál měkne a po pár dnech je velmi příjemný i přes svou relativní tloušťku, resp. váhu (15,7 uncí). Vzadu je standartní kožená nášivka z jelenice, ale na téměř černém pozadí vypadá ještě lépe než obvykle.Even darker are the Momotaro jeans no. 0202. It is a part of Oversea collection. The jeans in this collection create a texture that is different from standard products (VintageCopper and Going to Battle). They are so nice that we started a new denim wear project with this jewell. It is a slim-straight cut with slightly tapered legs but the most special thing is the fabric. It is a mix of Super dark pure indigo warp (above mentioned Deep Blue Indigo) and sulphur dyed weft. The jeans are for the first moment very, very stiff probably because the sulphur is used but just after a couple of moments of wearing it is getting softer. There is a nice deer skin patch in the back. More info soon on blog.


The orange stitching can be seen only inside. Outside we have only indigo stitches.

Kromě džín máme opět v nabídce i košile Momotaro, které jsou také ušity z materiálů, které jsou originální, ale poplatné svým historickým vzorům. O minulé várce košil se můžete dočíst také na našem blogu. Džíny Momotaro se prodávají jen v několika obchodech na světě, ale košile mají jen malá část z nich. My jsme hrdi na to, že jsme v takto vybrané společnosti.They can make exceptional jeans in Okayama and we can tell the same about the Momotaro shirts which are made on the same (the highest) quality level. You can check the older article about those amazing shirts here. You can buy Momotaro jeans in a couple shops around the globe but only a few of them offer also shirts. We are very pround that we are in such a specialized selection.


Triple needle chainstitch run-off along side vents. We think it's nice.


Doplnili jsme klasickou Workshirt v barvě indigo SJ091, která má na rukávě "bojové pruhy" známe ze série Going To Battle. Materiál je pětiuncové selvage chambray.

The silhouette is quite contemporary

We added a classic workshrirt in indigo color SJ091. It is made of 5oz. selvage chambray and has famous Going to Battle stripes on left arm sleeve.


The fabric is amazing, like always when we look on everything from Momotaro.


Dříve jsme mívali skladem šedou chambray košili MS033, nyní ji máme pro změnu v barvě červené. U všech košilí Momotaro je nápadné trojnásobné prošití (triple stitching). Tato košile nemá "bojové" pruhy.

Each pocket is different. It was typical on the original work shirts.


We used to stock grey chambray workshirt MS033. Now we have this simple yet beautiful shirt in red color. What you can spot on all the Momotaro shirts is triple stitching which is obviously made on old and rare sewing machines. No Going to Battle stripes here.


No complains about fabric or craftmanship here

A třešničkou na dortu jsou pak jednoduchá trika s bojovými pruhy na pravém rukávu. Jedinečné je na nich to, že jsou vyrobené ze Zimbabwe bavlny, která je díky svým extra dlouhým vláknům vhodná na výrobu toho nejlepšího a nejkvalitnějšího denimu. Proč z ní také nevyrobit tričko, že? K mání jsou (zatím) ve všech velikostech a v černé či červené barvě.Like a sweet desert for all the Momotaro fans among you we can serve simple Tees with G-T-B stripes on left sleeve. Quite unique is the fact that they use a fabric for these t-shirts made of Zimbabwe cotton which is normally used for the production of the best denim in the world. Why to try the best for t-shirts as well? We have (at the moment) all the sizes in black či red color.
4 komentáře:

 1. Dobrý den, chci se zeptat, jestli neplánujete prodávat švédskou značku Nudie jeans?

  OdpovědětVymazat
 2. Dobrý den. Ne, bohužel Nudie Jeans (zatím) neplánujeme. Naše stávající nabídka Vás neuspokojuje?

  OdpovědětVymazat
 3. Díky za odpověď. Vaše stávající nabídka je velmi dobrá. Na nudies jsem se ptal spíš z toho důvodu, že mají celkem velkou škálu střihů, fits nebo jak to říct. Na mou postavu je někdy dost problém sehnat dobře padnoucí model. Navíc nudies mají hodně dobrý poměr cena/výkon. Nicméně jakmile se dostanu do Prahy, určitě příjdu obhlídnout a vyzkoušet vaše zboží.

  OdpovědětVymazat
 4. diky. Jsem si jist, ze nalezneme dziny, ktere budou odpovidat Vasim pozadavkum. Velikostni, cenove i materialove spektrum je pomerne rozsahle. Tesime se na Vasi navstevu.

  OdpovědětVymazat