úterý 1. dubna 2014

Momotaro & Japan Blue newsMomotaro je synonynem pro nejvyšší možnou kvalitu a to je nejen díky tomu, že jiná odnož mateřské firmy Japan Blue je bez debat jedním z výrobců nejlepších materiálů na světě, ale také díky práci místních zkušených odborníků při výrobě jednotlivých kusů oblečení. Celý proces výroby je tak pod kontrolou, což je na světě asi unikát.

Momotaro is one of the top quality brands. Today, they are the only label that entirely creates their product, every step of the way, in house, allowing tight control of quality and consistency. Creating the fabric in related company under Japan Blue group, dying the fabric in Rampuya, designing by vintage specialists and finally completing the garments by skilled local craftsmen, everything is at one place.
Kromě standartních modelů z řad Going To Battle nebo Copper neustále pracují na nových věcech. Někteří zákazníci Momotaro totiž nechtějí jen nejvyšší kvalitu materiálů a množství zajímavých detailů, ale také střihy poplatné dnešní době (rozuměj užší). Výsledky tohoto úsilí Vám si můžete vyzkoušet i u nás. Nové nejsou jen střihy, ale také materiály.

We know very well how good are the jeans from Going-To Battle or Copper line but there is the development of new stuff running. Some of the customers love the fabric or the top-notch detailing but they demand more modern fits (you can say slimmer ones too). You can try these brand new pieces now the results of that development in our store. Not only new fits but there are also new amazing fabrics.

Momotaro 0305-97


Tight Tapered je velmi moderní a poměrně úzký střih. Nohavice se ještě navíc směrem dolu zužují. Tento střih mají kalhoty Momotaro 0305-97. Jsou vyrobeny z 10-uncového materiálu, kde je osnova i útek (warp  a weft) obarveny indigem. Výsledkem je pak velmi tmavá látka, která je ale relativně tenká a tudíž ideální na léto. Selvedge proužek je čistě bílý a nikoliv s růžovým (resp. broskvovým pruhem). Zachován naopak zůstal růžový steh na vnitřní straně nohavic. To je samozřejmě odkaz na historii Momotaro, o které jsme psli např. ZDE. Nová je kožená našivka vzadu, která je nyní z tmavého semiše, ta je stejná i následujícího modelu.
Tight Tapered is a modern slim fit with very tapered legs. We stock the style Momotaro 0305-97. These jeans are made from surprisingly light 10oz fabric which makes these jeans very good choice for summer. Both warp and weft are colored with pure indigo. That means the jeans have a very dark color and we can just wonder how they will fade. Selvedge line is now only clean white and not with pink (or peach color as the homage to the original Momotaro story) as usual. The inseam stitching stays pink as a signature sign of all Momotaro jeans. There is also a new dark brown suede patch on the back, it is the same on the other new style we have now.
 Úplnou novinkou je také Momotaro 0605-50. Střih se jmenuje Natural Tapered a je to střih pro větší postavy. Kalhoty jsou poměrně prostorné ve stehenní části asměrem dolů se zužují (ovšem ne tak jako výše zmíněný model 0305-97). Pokud je nám známo, tak zde použitý denim je první heavyweight materiál, který je u Momotaro použit. Jedná se totiž o 18-ti uncový denim, vyrobený z americké bavlny. I přes svou váhu si zachovává zajímavou věc, která je vlastní všem materiálům u Momotaro džín: je příjemný na dotek. Vzhledem k tomu, že se jedná o absolutní novinku neměli jsem zatím možnost vyzkoušet tyto džíny na vlastní kůži. Džíny mají také novou zadní nášivku z tmavého semiše, ale jinak mají všechny atributy, na které jsme u Momotaro zvyklí: růžový (resp. broskvový) selvedge proužek, růžový (resp. broskvově) zbarvený steh na vnitřní straně nohavic, skryté nýty na zpevnění zadních kapes, zakázkové knoflíky i nýty.Another new fit, called Natural Tapered, was used on Momotaro 0605-50. Comparing to the Tight Tapered, this one is not so slim and it suits very well to bigger guys. There is a plenty of room in thighs part and then they are tapered from the knees down. The fabric used for these jeans is (as far as we know) the first heavyweight denim Momotaro uses. It is 18oz denim made of 100% american cotton. Thanks to its thickness it has a bit sturdy feel but it is also quite soft. But we could say that there is certain softness with all the Momotaro fabrics. We are looking forward how they will look like after a couple of months of wearing but there is no doubt they are going to be great looking. Again, there is a new dark suede patch, but all the other details are here: pink (peach) selvedge line, pink stitching on inseam, hidden rivets on the pockets, custom made buttons and rivets etc..
Nejen na letní měsíce nyní nabízíme košili s poměrně tajemným názvem 05-026. Je bezesporu inspirována střihem pracovních košil let dávno minulých. Tomu odpovídají kapsy a další detaily a nepříliš komplikovaný, ale moderní úzk střih. Výtečný je opět materiál, v tomto případě 5-ti uncový selvedge chambray v přírodní barvě, který je velmi příjemný na dotek a dle našich zkušeností je téměř nemožné takovou košili zničit běžným nošením. I zde jsou kromě materiálu důležit detaily, které bychom chtěli vypíchnout: konstrukce je provedena trojitým stehem (přecejen trojitý steh asi vydrží déle než dvojitý), specifické zakončení nebo spíše nazakončení na stranách, vniřní konstrukce částečně provedená kontrastní černou nití, speciální knoflíky atd. Asi nejlepší letní košile, kterou nyní můžeme nabídnout.Not only for summer months, there is a new shirt made of chambray. The Momotaro shirt 05-026 is a shirt with vintage design but with modern slim fit. Like the other Momotaro shirts we sell this one is made of chambray woven on vintage shuttle looms and the 5oz chambray is now in off-white color. Like other proper work shirts, also this one is sewn by triple stitching and has two vintage inspired pockets. Nice details are also side vents with chain stitch run off along them. Inside you can see black threads and also the buttons are very traditional. In our opinion, this the best summer shirt we currently have on stock.


side ventsPokud nevíte jaký je rozdíl mezi Momotaro a Japan Blue, můžeme doporučit ČLÁNEK, kde jsme se vše snažili vysvětlit. I pře jisté odlišnosti se téměř vždy na blogu věnujeme většinou v jednom článku. A nyní máme i od Japan Blue také spoustu novinekIf you are eventually not sure what is the difference between Japan Blue and Momotaro, you can have a look on our explanation HERE (english translation soon). Yes, there some differences between Momotaro and Japan Blue, but we usually put the news of these brands into one article.
V návaznosti n a velmi oblíbený střih džín JB0404 (Tapered) nabízíme nyní i JB0401, což není nic jiného než tentýž střih, ale džíny jsou vyrobeny z materiálu, který je pro ostatní modely celkem standartní: jedná se o 14,8 uncí těžký materiál z americké bavlny. Je velmi tmavý a na omal poměrně robustní. Zkrátka kalhoty dobrého střihu z velmi solidního materiálu.One of the best sellers seemed to be popular Tapered fit. We still have it in 12,5 African Brown cotton (JB0404), but we added also JB0401. JB0401 is made of the same fabric like Japan Blue used for other models in the collection. 14,8 oz tough american denim dyed to very dark indigo color. The warp yarn is rope dyed in deep indigo blue, which will give a great fade with subtle contrast over time.
Stejný střih mají i JB04A4, které mají velmi zvláštní barvu. Japonci ji nazývají Cyan Blue a jsou tak zajímavou alternativou pro všechny, kteří neradi tmavé džíny (ano, jsou i tací :). Kromě neobvyklého 12-ti uncového materiálu, resp. jeho barvy mají tyto džíny všechny detaily jako ostatní džíny v nabídce Japan Blue: zadní nášivku z hovězí kůže, obrandované knoflíky, steh modrou nití na vnitřní straně nohavic atd.There is the same tapered fit on a brand new model JB04A4 which have the very special color. The creators called that color Cyan Blue and seems to be a good choice for those who are not much into dark indigo colors (yes, there are people like that :). The fabric is 12oz and except the light color the jeans have the same details like usual (patch from cow hide, branded buttons, inseam stitch in signature blue color etc.Bez zajímavosti nejsou ani kalhoty, které jsme dovezli již těsně před Vánocemi a tudíž je nabídka velikostí již poněkud prořídlá: manšestráky podivně žluto-zlaté barvy JBM0717, tmavě modré chinos JB0450 nebo šedé JB0409, které jsou vyrobené z materiálu, který se nazývá Pique. Jedná se o materiál, který se nyní již moc nepoužívá, nicméně v minulosti měl své nenahraditelné místo nejen díky své odolnosti. Např. René Lacoste vyráběl svá první slavná trika právě z tohoto materiálu.  U Japan Blue jej ještě dále vylepšili.

JBM0717


There are some other very interesting and innovative trousers we had since December and thus the offer of the sizes not complete. We have very strange yellow colored corduroy pants JBM0717, dark navy chinos JB0450 or JB0409, which are made of Pique fabric. It is a material which is commonly found in vintage clothing (btw René Lacoste produced his first famous polo shirts from Pique). A plain weave and twill combined, double woven because it creates strength. We even have woven this fabric more dense to enhance strength and durability. Available in Charcoal (garment over dyed).


JB0409 Charcoal


Pro fanoušky značky Japan Blue, kterých již není málo zde máme lahůdku a to baseballovou čepici vyrobenou z 10 uncového japonského denimu. Spodní část kšiltu je vyrobena ze stejného materiálu jako kapsy u některých typů džín a dá se na ní přečíst nápis "Material is a key factor to jeans". My s tím rozhodně souhlasíme!For the fans of the Japan Blue brand  (and there are plenty of them) there is something special: a baseball cap made of 10oz denim. The bottom of the visor is covered by the fabric normally used for some of the pocket back on the jeans and you can read there: "Material is a key factor to jeans". Anyone who doesn't agree?
Žádné komentáře:

Okomentovat