sobota 5. května 2012

Music Friday (Saturday) - NoothgrushUž je sice sobota, ale komu to vadí že? Dáme opět slovo odobrníkovi na kulturu, Jobovi..

Po ohlášení koncertu Noothgrush (společně s Aldebaran, Juicifer a Mörkhimmel) 10. května v klubu Final nejeden fanoušek doom/sludge zajásal. Není divu, jde o legendu, která zhruba od poloviny 90. let masakruje posluchače (nejčastěji formou demonahrávek a splitů) nejen v rodné Kalifornii, ale téměř po celém světě. Podobně jako Eyehategod anebo Crowbar přeformátovali sabbatovskou klasiku v drtivé bahenní riffy, před kterými bezpečně poklesnete v kolenou. Aktuální turné k stejnojmenné desce právě protíná Evropu, ale nejzásadnější nahrávkou je bolestivě sebezpytný kompilát Erode The Person (1998), na kterém se prodírá téměř nelidský vokál pralesem dokonale podlazené basy a dřevních bicích.

Společně s koncertem Sleep o den později a vystoupením La Otracina (ke kterému se na blogu ještě vrátíme,  protože bude nejlepší - pozn. Amph) půjde o nesporně nejsilnější rockový zážitek května. A jen pro zajímavost – právě jejich song Evazan z kompilace Audio Terrorism volume 1 předělali další klasici Coffins, jejichž koncert pořádá v úterý naše kamarádka Cobra v Drážďanech v klubu Chemiefabrik!


Žádné komentáře:

Okomentovat