čtvrtek 25. října 2012

Indigofera Prima Blankets



Milujeme přírodní materiály všeho druhu. Sice v naší nabídce převažují věci z bavlny (od džín, přes trika až po tašky Qwstion) a kůže (boty Red Wing či Tricker's, peněženky atd.), ale rozhodně nás baví výrobky z dalšího přírodního materiálu: vlny.



Vlna je materiálem, který je použit např. u Tweed Jacketu z kolekce Barbour Beacon Heritage (Harris Tweed z Vnějších Hebrid u Skotska), u námořnických kabátů a svetrů od bretaňských Armor Lux (skotská vlna) a také pro výrobu přikrývek Indigofera Prima Blankets (vlna ze severu Norska).



Vlna, o které se bavíme je vlna ovčí, dalšími typy jsou například angorská (z králíka), kašmír (z koz), alpaka (z lamy). Ovčí vlna je daleko nejrozšířenější. Na světě je v současnosti zhruba 1 miliarda ovcí, z nichž je jen necelá polovina vhodná na získávání materiálu pro přízi.
Tkaní je nejstarší způsob výroby textilií a po 4000 let své existence se zakládá stále na stejném principu - provlékání osnovních nití nitěmi útkovými. Po bavlně a lnu je nejčastěji zpracovávaným materiálem právě vlna, z níž se tkají deky a přehozy již po staletí. 




Struktura vlněného vlákna, které se s měnící se vhlkostí rozevírá nebo naopak stahuje, zajišťuje výborné izolační vlastnosti. Absobční schopnost vlny umožňuje vstřebání velmi vysokého procenta vhlkosti (až 20% hmotnosti může být voda), aniž by se tím snížily její izolační kvality a na dotek přitom zůstává suchá. Proto jsou vlněné deky vhodné i pro venkovní použití. Jinými slovy, vlněná deka narozdíl od bavněné hřeje (resp. udržuje teplo) i když je mokrá.


Podstatnou součástí ovčí vlny je tuk lanolin, jímž je obaleno každé vlákno. Lanolin odpuzuje vodu a vlhkost, neváže na sebe nečistoty a vlnu změkčuje. Má hypoalergenní a antibakteriální vlastnosti, které jsou ve velké míře využívány i v lékařství. Tento tuk, chránící ovci před parazity, ve vlně nadále působí. Brání vlákno i před jednou z nejčastějších příčin alergií, roztoči. Také díky tomuto specifickému rysu má vlna příznivé zdravotní účinky. Z tohoto důvodu se doporučuje vlněné výrobky prát s použití pracích prostředků obsahujících lanolín. A také je dobré dodržet maximální teplotu praní 30 stupňů.



Vlněná deka zachycuje tepelné záření z lidského těla a zároveň je z jejího povrchu (vnější část) jen velmi malé procento odvedeno pryč. Čím tlustší je deka, tím větší zábrana odvodu tepla je vytvořena. 
Možná tyto informace znějí složitě, ale je to věc, která v praxi funguje již tisíce let.
Mez další výhody vlněných materiálů patří :
  • dobrý odvod vlhkosti - odvod vlhkosti od těla ještě ve skupenství páry, narozdíl od umělých materiálů, které odvádí až kaplané skupenství a proto mohou studit
  • oddolnost proti ohni - narozdíl od spacích pytlů z umělých materiálů je prakticky nepropalitelná spadlým uhlíkem z táboráku či cigaretou
  • je to přírodní materiál čili obnovitelná surovina - neškodí životnímu prostředí
  • díky vysokému procentu prodyšnosti izoluje nejen proti zimě, ale i proti horku
  • pohlcuje tělesné pachy, ale zároveň není vlna dobré prostředí pro bakterie, takže nezapáchá. Tuto vlastnost využívají horolezci a ostatní sportovci, kteří vítají, že vlněné spodní prádlo není cítit ani po několikanácobném propocení.
  • přirozenou vlastností vlny je i eliminace UV záření


Díky všem těmto vlastnostem si vlnu vybrali džínoví specialisté ze společnosti Indigofera Prima Jeans. Řada přikrývek od této party se pak logicky nazývá Indigofera Prima Blankets. Stejně jako dobré džíny, i tyto deky, časem "zrají" a patina, která se vytvoří, jen dokresluje přirozenou krásu těchto ručně vyrobených kousků. A rozhodně zde platí rčení "Quality never goes out of style". 


Při rozhodování o zdroji pro výrobu nekompromisních dek bylo primárním úkolem nalézt dodavatele co nejkvalitnějšího materiálů a výběr padl na malou rodinnou firmičku na severu Norska. Životní podmínky tam jsou poměrně kruté a místní ovce jsou na nepříjemné počasí připraveny více než dokonale, svou kvalitní vlnou pak zásobují místní zpacovatele ovčí vlny. Ti jí pak tradičním způsobem zpracovávají a v tomto případě vytváří deky dle celkem známých designů od Indigofery. kromě desgnu se od sebe přikrývky liší i různou finální úpravou, od velmi příjemné a měkké až po deku, která je na dotyk hrubianská jako zvuk motoru Volvo Amazon. Design přikrývek i nášivky dává najevo každému džínovému fandovi najevo svůj původ. Kvalita, zpracování a originální design jsou průvodními znaky všeho co borci od Indigofery ukáží světu.


Z vlastní zkušenosti můžeme tyto deky jistě doporučit. K dispozici jsou nyní čtyři varianty designu. Na fotografiích vypadá sice pěkně, ale doslova hřejivý pocit, který máte, když jste do deky zabaleni, se bohužel vizuálně nedá zprostředkovat. 









středa 24. října 2012

Sunpocket - new models



Již několik měsíců úspěšně prodáváme pěkné, praktické a teoreticky nerozbitné skládací sluneční brýle Sunpocket. O vzniku, resp. znovuoživení značky jsme psali zde.



Jacob Haglund se svým týmem však neusnul na vavřínech a zapracoval na nových designech brýlí. Poprvé od 80.let máme tu čest vidět dva nové typy: Samoa a Tonga. Jména jsou samozřejmě podle známých polynéských ostrovů, což je jistě opět spojnice ze surfařskými kořeny Sunpocket. Jak se psalo v prvním článku o Sunpocket, jedná se o brýle, které primárně byly oblíbené mezi lyžaři ve francouzských Alpách, ale surfařská komunita je rychle přijala za své.



Nicméně tvar brýlí Tonga jedle designérů inspirován spíše plážemi Jižní Afriky. Jedná se stále o brýle pro aktivní životní styl vyrobené z lehounkého plastu (grilamidu). "Skla" jsou vyrobena z prakticky nerozbitného polykarnonátu a samozřejmostí je 100% ochrana proti UV záření.



Stejně jako oblíbený typ Sunpocket II jsou i brýle Tonga vyrobeny (nejen) pro využití při sportovních aktivitách všeho druhu. Proto jsou nožičky brýlí poměrně těsné a drží za ušima dosti pevně. Nestane se tak, že by Vám při krkolomném sjezdu (nebo třeba při zavazování bot) padaly z nosu. Drobnou novinkou je také to, že nápis na nožicce brýlí není namalován ale vylisován.



Brýle se prodávají vždy s malým neoprénovým pouzdrem, což je samozřejmě velmi praktické. Pouzdro má ze zadní strany očko na přichycení na opasek.



V podstatě totéž se dá říci i druhé novince, typu Samoa. Dalo by se říci, že design je možná více retro, ale originální vzhled a kvalita je na stejně vysoké úrovni jako u jiných modelů Sunpocket.


Režisér Tomáš Luňák si bez váhání vybral Sunpocket Samoa pro focení posledního Fashion Monday, což bereme jako dobré znamení :)




Pro "divočejší" model Samoa byl zvolen i odpovídající vzhled pouzdra, také neoprénového, ale barevného.



Novinkou je také ručně vyrobené kožené pouzdro, které se vyrábí ve Švédsku v malé fabričce Tarnsjo, což je totéž místo, kde se vyrábí kožené nášivky pro jedinečné džíny Nezumi, které prodáváme jako jediný obchod mimo švédské území. Přírodní světlá kůže jistě časem dostane solidní patinu.



V nabídce nyní také máme limitované série známých modelů. Za Sunpocket Sport verzi máme pěkně ostře červenou verzi Fire, která má kupodivu skla zelená a u Sunpocket II jsou to modely dva, All Black čili černočerné (možná model pro fandy novozéladnského národního rugby teamu) a Cedar, které vypadají dražší než opravdu jsou. Posuďte sami. Doplnili jsme i všechny ostatní oblíbené barevné kombinace takže si může vybrat opravdu každý.







Pro osvěžení doplňujeme video o tom, jak se baví v létě amabasadoři Sunpocket lyžarského týmu. Je to velká dřina.


pondělí 22. října 2012

Fashion Monday 22.10.12. - The director


Today we had a very special guest. Not for the first time here in our store because Tomas Lunak is sophisticated customer for a couple of months. What is maybe a bit more interesting is the fact that he is a director of truly original Alois Nebel movie. It is definitely worth to be seen!

We are really happy that he wears the stuff from Denim Heads everywhere around the globe. And, obviously it makes us really proud that he came today on his bicycle for a today's shooting of (now bi-weekly) Fashion Monday. Thank you very much, Tomas!

Barbour Beacon Heritage Field jacket made from unique coated cotton distressed fabric is military inspired but we can call it elegant without any doubts.

Midori notebook in the back pocket as we like it! Quilted jackets are typical (like waxed cotton) for Barbour.

Big E Levi's 501 from 1954.

No selvage can be seen but it is there. Black Iron Range is one of the classic Red Wings.

Armor Lux wool striped sweater and this jacket is a nice solution for a bad weather not only in the city.

Tartan lining is so typical for Barbour jackets.

100% pure new wool and buttons on the left shoulder, signs of typical Breton sweater

We think that this tee is the best from recent Levi's Vintage Clothing collection. Wondering why?

A map of the Gypsy Tour from 1954. The same year like the type of 501's Tomas is wearing.

We received today a new batch of Sunpocket shades not with printed but embossed logo and a new shape.

We will check how his Levi's will look next time he'll stop by..
dd
Barbour Beacon Heritage Cycling jacket is very practical yet undoubtedly stylish.

Front door of our store. Nice place to hang out for many friends already. Thank you all.
You really can look cool cycling around Prague. Not so common, though. We keep trying to change it.
Thanks for visit, Tomáši!

neděle 14. října 2012

Levi's Vintage Clothing - trička a košile


Při prvním výročí otevření Concept Qubus x Denim Heads na Vás kromě výtečné kapely Reverend Elvis and The Undead Syncopators čekaly také džíny z kolekce Levi's Vintage Clothing. Jednalo se výhradně o "pětsetjedničky" v nesepraném stavu a zcela oprávněně o ně byl mezi Vámi zájem. Proto jsme se rozhodli obnovit skladové zásoby všech těchto džín a vybrali jsme také několik kousků z jinak velmi rozsáhlé kolekce LVC pro tuto sezónu.

Certifikát na zadní kapse pětsetjedniček z roku 1966.


Celá produkce Levi's Vintage Clothing je založena na faktu, že každý výrobek je přesnou kopií svého vzoru z minulosti. U Levi's Vintage Clothing mají obrovský archív, takže je z čeho čerpat. Pro tuto sezónu jsou jedním z témat motorkáři z období od konce 40.let do počátku let 60.tých. Nepopiratelným vzorem pro tisíce mladíku té doby byl Marlon Brando po svém hereckém výkonu ve filmu Wild One (psali jsme o něm např.zde). K ohrnutým džínám Levi's 501 patřila kromě kožených bund a vysokých bot i jednoduchá bavlněná trička, která v té době nebyla zdaleka tak běžná na každodenní nošení jak je tomu dnes. Trika se pak vylepšovaly různými tematickými vzory a par takto autentických triček máme nyní v nabídce i my. Jsou propracována do nejmenších detailů včetně cedulek, typu sešití a "nemoderních" barev použitých na design.

Nápis je odkazem na tradici 50.let, kdy dával kněz požehnání motorkářům před plánovanou dlouhou a téměř vždy strastiplnou cestu.

Bohužel se nám (zatím) nepodařilo zjistit, jaký borec jezdil s tímto číslem (pozn. jedná se o jiné tričko, než "požehnané" výše zmíněné.

Annual Gypsy Tour je amatérský závod motocyklů s tradicí od roku 1917. Název Gypsy je odkazem k nutnosti urazit velké vzdálenosti cestou na závod (sraz). Motorkáři spali cestou ve stanech okolo ohnišť, což v té době kromě Hollywoodu byla doména práve kočujících cikánů.
Have fun - see ya at finish, v roce 1954 byl závod na 100 mil jistě velkou švandou.
Materiál, design i přišití cedulky je poplatné době svého vzoru.
Pro změnu počátkem 70.let je inspirováno toto baseballové triko s polodlouhým rukávem (raglán),  ovšem trochu vylepšené je o vyšislý design na hrudi.

Cedulka přesně podle své historické předlohy.
Počátkem 60.let vylepšili u Levi'su jednoduché bíle triko duhovým efektem. Barevné kombinace  se mění v každé LVC kolekci. Aktuální se nazývá (bůhvíproč) Pirate Black.

Kapsička na hrudi, dnes ne úplně obvyklá věc.
Všechna trička i džíny můžete vidět a vyzkoušet v našem obchodě Concept Qubus x Denim Heads v Rámové 3 nebo v e-shopu.

Jediným zástupcem košil v aktuální kolekci, kterého jsme zvolili je košile Shorthorn Shirt Blanket Stripe. Je zajímavá tím, že v padesátých letech byla většina flanelových košil kostkovaných a tato je pruhovaná. Důvodem bylo použití stejného designu (i materiálu), jaký se používal např. pro podšívky do džínových bund. V naší nabídce je např. parádní vestička Floyd Vest z nové kolekce švédských denimových bohů Indigofera Prima Jeans, která ma podšívku řešenou podobným materiálem (Indigofera používá nekompromisně jen nejlepší materiál z Japonska).

Považujeme to za velmi zdařilou barevnou kombinaci
Poctivě odvedená práce, to se v dnešní době začíná vyplácet.